کودهای شیمیایی و رشد بهتر گیاهان

گیاهان نیز مانند مردم برای رشد به مواد مغذی نیاز دارند. در یک کود فسفات معمولی، مقدار زیادی نیتروژن، فسفر و پتاسیم خواهید یافت.

این مواد مغذی اولیه به گیاهان کمک می‌کنند تا سلول‌های جدید را رشد دهند و بسیاری از کود سبز  فرآیندهای مختلف رشد و تولید غذا را ممکن می‌سازند.

اگر یک کود با کیفیت خوب انتخاب کنید، آن کود مرغی مایع توت فرنگی حاوی بسیاری از مواد مغذی دیگر از جمله مواد مغذی ثانویه مانند کلسیم، منیزیم و گوگرد نیز خواهد بود. کلسیم به گیاهان کمک می کند تا ریشه ها را رشد دهند و صاف بایستند.

منیزیم به گیاهان کمک می کند تا کلروفیل بسازند که به گیاهان کمک می کند و کود جامد کشاورزی از طریق فتوسنتز غذا بسازند. گوگرد بخش مهمی از پروتئین های مختلف و آنزیم های گیاهی است.

گیاهان همچنین به مقادیر بسیار کمی از عناصر کمیاب مانند بور، مس، آهن، کلرید، منگنز، مولیبدن و روی نیز نیاز دارند.

کود مایع دارای تکه های کوچک کود است که به صورت معلق در آب نگهداری می شوند. قرار دادن کود در یک پایه مایع به حرکت کود در خاک به دانه لوبیا کمک می کند. همچنین به گیاه کمک می کند تا مواد مغذی را به اطراف منتقل کند.

به این موضوع فکر کنید: آب موجود در بدن ما به ما کمک می کند تا مواد مغذی را به اطراف منتقل کنیم، و همین امر در مورد گیاهان نیز صدق می کند. گیاهان برای انتقال مواد مغذی از خاک به داخل گیاه به آب نیاز دارند.

اسمز فرآیندی است که در آن مواد مغذی از مناطق با غلظت کم به مناطق با غلظت بالا منتقل می شوند. این فرآیند به مواد مغذی اجازه می دهد تا از خاک به مرکز ریشه گیاه حرکت کنند، جایی که مواد مغذی بیشتری وجود دارد.

هنگامی که آب و مواد مغذی داخل بافت آوند چوبی گیاه قرار می گیرند، آوند چوبی به عنوان لوله ای عمل می کند که آب و مواد غذایی را به داخل ساقه می فرستد.

مولکول های آب از طریق فرآیندی به نام چسبندگی به یکدیگر متصل می شوند و وقتی مولکول ها به هم می چسبند، از طریق گیاه به سمت بالا حرکت می کنند.

آب به ستونی بلند و منسجم تبدیل می‌شود و وقتی آب از برگ‌های گیاه خارج می‌شود، دسته جدیدی از آب حامل مواد مغذی به سمت بالا حرکت می‌کند.

آب و مواد مغذی دست به دست هم می دهند. اجازه دادن به مواد مغذی برای حرکت در خاک به صورت معلق به آن کمک می کند تا آن مواد مغذی راحت تر حرکت کنند و همچنین به گیاه کمک می کند تا از آن مواد مغذی برای رشد استفاده کند.

 • منابع:
  1. Best Fertilizer: The Effects of Fertilizer on Plant Growth
 • تبلیغات: 
  1.  استفاده از سرامیک برای تولید قطعات خودرو
  2.  حفظ سلامت جنین با پوشیدن پالتو چرم در بارداری
  3.  با استفاده از چسب می توانید مار پیتون را گیر بی اندازید!!
  4.  چگونه از چاه فقر به قله ثروت برسیم